VIII Turniej piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości

W piątek (10 listopada) na boiskach przy Augustowskim Centrum Edukacyjnym rozegrano VIII Turniej piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości. W rozgrywkach wzięli udział reprezentanci wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu augustowskiego. Jak co roku, młodzież walczyła o puchar ufundowany przez Starostę Augustowskiego.

Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i zgromadziły sporą rzeszę kibiców i nauczycieli z poszczególnych szkół.

Pierwsze miejsce, z dużą różnicą punktową, wywalczyli gospodarze. Na drugim miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące, na trzecim - I LO, a czwarte miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Technicznych. Najlepszym bramkarzem turnieju został uczeń ACE Łukasz Tkaczuk.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali puchary, dyplomy i nagrody indywidualne, które wręczone zostały przez Starostę Jarosława Szlaszyńskiego, wicestarostę Katarzynę Sturgulewską, dyrektora ACE Grzegorza Augusewicza i dyrektora Zespołu Placówek Młodzieżowych Jarosława Kwietnia.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy spotkali się przy ciepłym posiłku, gdzie mogli wymienić się wrażeniami z turnieju.

Tekst: Jacek Szybajło