Dzień Edukacji Narodowej 2017

Po zajęciach lekcyjnych w auli Centrum społeczność naszej szkoły zebrała się, by w tym szczególnym dniu podziękować nauczycielom za zaangażowanie w pracę z młodzieżą.

Dyrektor ACE pan Grzegorz Augusewicz złożył serdeczne życzenia gronu pedagogicznemu naszej szkoły, podziękował za trud codziennej pracy i wysiłek wkładany w edukowanie młodego pokolenia. Do życzeń przyłączył się Przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Wasilewski.

Wyrazem uznania było wręczenie nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody Dyrektora szkoły.

O artystyczna oprawę naszego święta zadbali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Było coś dla oka, ucha, no i podniebienia… Na początku mogliśmy obejrzeć krótki, ale jakże treściwy filmik nakręcony przez „przyszłych adeptów wydziału aktorstwa”, którzy przedstawili wymarzony typ nauczyciela. To postać ze snu niejednego ucznia, a jej cechy charakterystyczne to: nieskazitelny wygląd, wyrozumiałość, empatia i życzliwość. Kolejną odsłoną uczniowskiej niespodzianki było ogłoszenie wyników plebiscytu na…i tu ku zaskoczeniu wszystkich zebranych pojawiło się kilka kategorii. Uczniowskiej braci i tym razem nie zabrakło poczucia humoru. Wyróżniono spośród nauczycieli:

  • Miss- Klaudia Zaskowska, Patrycja Sieńko,
  • Mister – Wiesław Sulweski, Wojciech Iwanowicz
  • Przyjaciel Uczniów – Katarzyna Magdziarek, Agnieszka Dziądziak
  • Wymagający nauczyciel – Beata Aleszczyk
  • Mistrz sucharów – Dariusz Sieńko
  • Najlepszy samochód – Tadeusz Daniluk
  • Najlepsza fryzura – Marcin Szorc
  • Szkolny kulturysta – Michał Jeruć
  • Najlepsza stylówka – Gertruda Zębala

 Drodzy nauczyciele, uczniowskie oko wszystko dostrzeże…, kto wie, na kogo padnie w przyszłym roku?

Na zakończenie dla osłodzenia tych miłych chwil przygotowano słodki poczęstunek.

Wszystkim nauczycielom życzymy, aby byli tymi wyśnionymi i wymarzonymi przez uczniów.

Tekst: Urszula Maksimowska