Pożegnanie maturzystów

Piątek 28.04.2017 roku był szczególnym dniem dla uczniów klas maturalnych Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Nastał długo oczekiwany moment zakończ roku był szczególnym dniem dla uczniów klas maturalnych Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Nastał długo oczekiwany moment zakończenia nauki czwartoklasistów, podsumowania ich dokonań, czas wspomnień i refleksji nad tym, jak uczniowie kończący w dzisiejszym dniu przygodę życiową z naszą szkołą zapisali się na kartach historii ACE.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego maturzystów rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkolnego, a następnie przemówienie Pani Dyrektor Agnieszki Milanowskiej. Podziękowała młodzieży za ich wkład i zaangażowanie w rozwój szkolnego życia. Podkreśliła zakończenie pewnego etapu w ich życiu i nadejście czasu na podejmowanie dojrzałych decyzji. Pani Dyrektor życzyła absolwentom powodzenia na najważniejszym egzaminie z dorosłości, sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, ale przede wszystkim zapewnił młodzież, że pozostanie w pamięci nauczycieli i wychowawców przez długie lata, czego też życzył im samym.

Wśród tegorocznych maturzystów są osoby, które szczególnie się postarały, uzyskując bardzo wysokie wyniki – otrzymali oni świadectwo z wyróżnieniem oraz gratulacje Pani Dyrektor i wychowawców.

Najlepsi uczniowie w ACE w klasyfikacji kończącej szkołę w roku szkolnym 2016/17 to:

  1. Patrycja Jakimowicz – IV g – 5,15
  2. Olga Borowska – IV h/ak – 5,09
  3. Sylwia Bogdan – IV hd/b – 4,93
  4. Patrycja Haponik – IV h/ak – 4,91
  5. Kamil Wierzbicki – IV if – 4,91
  6. Marcin Dziubek – IV mct/oze – 4,91

Nasi drodzy Abiturienci mieli też przyjemność obejrzenia montażu artystycznego, przygotowanego koło teatralne– w ten sposób mogli jeszcze raz uświadomić sobie jak szybko upłynęły szkolne lata, jak dużo przeżyli różnorodnych chwil, ile doświadczyli i ile jeszcze przed nimi do zdobycia i poznania.

Wreszcie nadszedł czas na wręczenie świadectw i wyczekiwany uścisk dłoni Pani Dyrektor oraz wychowawcy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wspaniałym maturzystom! Bez Was jest tak pusto na szkolnych korytarzach…. Życzymy Wam powodzenia na maturze a także wielu sukcesów w dalszym życiu!