Międzynarodowe Targi Odnawialnych Źródeł Energii

W dniach 04-06.03.2015r. uczniowie z klasy II oze ACE uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Odnawialny Źródeł Energii, które odbyły się w Kielcach.

W targach brało udział wiele firm, liczących się zarówno w Polsce, jak też w Europie, związanych z ekologicznymi i odnawialnymi źródłami energii .Uczniowie mieli okazję zobaczyć i poznać dużo rozwiązań dotyczących ekologicznych sposobów ogrzewania i docieplania budynków, pozyskiwania ciepła z energii słonecznej i ogrzewania geotermalnego.

Wiedza ta z pewnością przyczyni się do lepszego zrozumienia zagadnień związanych z możliwościami pozyskania tanich źródeł energii, a być może w przyszłości zainspiruje do prób samodzielnego poszukiwania takich rozwiązań. Uczniowie są bardzo zadowoleni z uczestnictwa w targach, tym bardziej, że mogli zabrać ze sobą bardzo dużo różnych katalogów, folderów i czasopism branżowych, które zawierają w sobie całe mnóstwo informacji dotyczących najnowszych światowych trendów i możliwości pozyskania ekologicznych źródeł energii.