Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym 01.03.2015r. Augustów

W dniu 01.03.2015r. odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym, zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Augustowa i Starosty Augustowskiego. Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbywają się w Polsce od trzech lat, po raz pierwszy od tego roku, również w Augustowie. Impreza była bardzo udana i na pewno na stałe zapisze się w kalendarz naszego miasta.

Organizatorami imprezy „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych” byli: Powiat Augustowski, Urząd Miasta Augustów, Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

 Głównymi celami imprezy było:
1.Popularyzacja biegania jako doskonałej formy aktywności fizycznej.

2. Oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego
w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

3.   Popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.

4.   Możliwość sprawdzenia się w rywalizacji sportowej.

5.   Promocja biegania wśród mieszkańców Augustowa i Powiatu Augustowskiego.

Biegi były rozgrywane na dystansie 1000 m/dziewczęta i chłopcy ze szkół gimnazjalnych/, 1963 m w kategorii open oraz bieg na dystansie 5000m również w kategorii open.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Daria Michałowska, uczennica klasy I Technikum nr1 - technik żywienia i usług gastronomicznych w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w biegu na dystansie 1963 m, która zdecydowanie wygrała bieg uzyskując czas 7min.7 sek. W biegu uczestniczyło 35 zawodniczek. Daria na co dzień trenuje lekkoatletykę w Uczniowskim Klubie Sportowym Technik Augustów, funkcjonującym w naszej szkole. Więcej wyników na stronieakklub.pl/Wyniki Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Tekst: Jolanta Sowól