Dzień Języków Obcych

31.03. 2017 r. odbyła się w Augustowskim Centrum Edukacyjnym trzecia edycja „ Dnia Języków Obcych”.

W ramach imprezy odbyły się następujące atrakcje:

 1. X już Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych                                                                                 
  W umysłowych zmaganiach udział wzięli uczniowie klas I i II technikum. Miejsce I zajęła Sara Sawastynowicz (II g), II miejsce Damian Dobrydnio (I ak),  III miejsce Arkadiusz Truszkowski (II b), IV miejsce Patrycja Matyskieła (II hd).

 2. „Milionerzy”                                                                                                                                                    
  Teleturniej oparty na popularnym „Who Wants to be a Millionaire?”. Wystarczyło odpowiedzieć na 15 pytań, by wygrać nagrodę główną oraz dwie mniejsze gwarantowane, którymi były: ocena celująca z języka angielskiego oraz certyfikat zwalniający z odpowiedzi ustnej w wybranym przez siebie dniu. W ogniu pytań znalazło się trzech śmiałków: Jakub Tichanow (II mct), Wernika Białous (II h) i Mateusz Grabala (II if), których zadaniem było wybranie jednej z czterech, często podchwytliwych i niejednoznacznych odpowiedzi. Rywalizacja nie byłaby z pewnością tak emocjonująca, gdyby nie charyzmatyczny prowadzący (w tej roli Artur Sobolewski III if), który fantastycznie budował napięcie i rozbudzał zainteresowanie publiczności.

 3. Lokomotywa                                                       
  Prowadząca w naszej szkole koło teatralne „Anonimowi Amatorzy”, pani Dorota Sikora, przygotowała wraz ze swoimi młodymi aktorami, pantomimiczną wizualizację do wiersza J. Tuwima w wersji czeskojęzycznej. Publiczności bardzo się podobało.

 4. Konkurs „Kreatywny Dubbing – czyli podłóż swój tekst”
  Bezkonkurencyjni byli uczniowie z klasy IIb : Mariusz Brankiewicz, Tomasz Feltowicz, Karol Koronkiewicz, Karol Miezio i Tomasz Jagłowski. Chłopcy podłożyli swój tekst i głosy do fragmentu filmu „Pulp Fiction”.

 5. Konkurs plastyczny „April Fool’s Day”
  Kreatywnością wykazał się uczeń klasy I b – Marcin Sus, który otrzymał dyplom wyróżnienie.

 6. Konkurs na przebranie indywidualne
  W zbroi rycerskiej swoją nagrodę odebrał zwycięsko uczeń klasy I ak - Paweł Daraszkiewicz.

 7. Konkurs na przebranie klasowe                                                                                                       
  Klasa IV g na czele z królową Elżbietą godnie przyjęła główną nagrodę. Występ był bardzo widowiskowy, wręcz spektakularny.

Z okazji Dnia Języków Obcych została przygotowana również fotobudka, w której można było utrwalić na fotografii ten szczególny w naszej szkole dzień. Motywem przewodnim był Święty Patryk – patron Irlandii. Przy obsłudze fotobudki dzielnie pracowali uczniowie klasy II if – Ewelina Mazewska i Ola Jatkowska oraz operator – Karol Joka. Poszczególni uczniowie, z pomocą nauczycieli języków obcych, przygotowali stoiska, tzw. przystanki z kulturą anglojęzyczną, niemieckojęzyczną, rosyjskojęzyczną oraz frankofońską. Można było m. in. spróbować wielu słodkich specjałów, np. tradycyjnych muffinek, ciasta brownie, bułeczek watruszek, schokoladen fondue czy popularnych croissant’ów. Prowadzący naszą imprezę zachęcali także do wspólnego śpiewania piosenek w różnych językach. Karaoke zostało przygotowane przez uczniów klasy II if, którzy zajęli się również obsługą sprzętu audiowizualnego. Tutaj szczególne podziękowania trafiają do: Eryka Bartoszewicza, Pawła Koronkiewicza, wspomnianego Karola Joki oraz Arka Erdukanta.      

Tekst: Marzena Szczęsna-Wasilewicz