Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/dchlsleblu/domains/aktualnosci.acedu.pl/public_html/images/kwoka
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kwoka

"KWOKA"

Dnia 27.02.2015 r.  w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.  W konkursie wzięło udział 25 uczestników z 5 szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu augustowskiego tj. z Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym, Gimnazjum w Płaskiej, II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie oraz Technikum nr 1 w Augustowie. KWOKA (czyt. Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych) jest alternatywą dla różnych konkursów językowych, różni się przede wszystkim tym, że łączy w sobie wiedzę nie tylko z języka angielskiego, ale również z historii, literatury, nauki, sportu oraz muzyki krajów anglojęzycznych.

Uczestnicy konkursu zostali uprzednio wytypowani podczas eliminacji szkolnych, które miały miejsce w poszczególnych szkołach w grudniu 2014 r. oraz styczniu 2015 r. Najlepsi reprezentanci szkół zostali zaproszeni do Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, gdzie odbył się etap międzyszkolny. O godz. 10.00, po uprzednim przywitaniu uczestników przez Panią Wicedyrektor ACE Joannę Michałowską oraz organizatorki konkursu Panie Bogusławę Zawieję oraz Patrycję Sieńko (nauczycielki języka angielskiego w ACE),  uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 30 pytań otwartych.  Po upływie 60 minut, przeznaczonych na rozwiązanie pytań, jury przystąpiło do sprawdzania prac uczestników. W tym czasie uczestnicy konkursu mogli skorzystać z napojów i przekąsek przygotowanych przez uczennice klasy III technik hotelarz Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Atmosfera byłą bardzo przyjemna, uczestnicy mieli okazję podzielić się wrażeniami nt konkursu.

Następnie Pani Dyrektor Krystyna Osakowicz oraz organizatorki konkursu  wręczyły nagrody uczestnikom. Pierwsze miejsce zdobyła Daria Trocka z Gimnazjum w Płaskiej, drugie miejsce Mateusz Filipow z I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, trzecie miejsce Weronika Czajkowska z  Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym, czwarte miejsce Justyna Morgownik z I Liceum Ogólnokształcącego, a piąte Aneta Jerej z Gimnazjum w Płaskiej. Laureaci otrzymali cenne nagrody, w postaci sprzętu RTV ufundowanego przez Radę Rodziców Augustowskiego Centrum Edukacyjnego i sponsorów. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy oraz gadżety ufundowane przez wydawnictwa językowe tj. Pearson Longman, Express Publishing oraz Oxford University Press.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Augustowskiego Centrum Edukacyjnego oraz sponsorom za możliwość ponownego zorganizowania Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Podziękowania należą się również nauczycielkom języka angielskiego ze szkół powiatu augustowskiego, które poświeciły swój czas na przygotowanie uczestników i pracę w jury. Na wyróżnienie zasługują również uczennice klasy trzeciej hotelarskiej, które dzielnie czuwały nad  organizacją i przebiegiem konkursu oraz uczniom  klasy drugiej informatycznej, którzy zadbali o obsługę techniczną i audiowizualną konkursu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do ponownego wzięcia udziału w konkursie w następnym roku.

Tekst: Patrycja Sieńko

 {gallery}kwoka{/gallery}