XL Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dnia 22 kwietnia trzy uczennice Augustowskiego Centrum Edukacyjnego wzięły udział w eliminacjach okręgowych XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Zmagania miały miejsce w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce (woj. podlaskie). Nasi uczniowie systematycznie, od kilku lat odnoszą sukcesy na OWiUR. W tym roku nie było inaczej. W XL edycji olimpiady na szczeblu okręgowym wzięły udział:

- w bloku gastronomia - Sylwia Galicka z klasy drugiej technik żywienia i usług gastronomicznych

- w bloku technologia żywności – Edyta Kwiatkowska z klasy trzeciej technik żywienia i usług gastronomicznych

- w bloku architektura krajobrazu – Laura Chudecka z klasy III technik architektury krajobrazu.

Zadania olimpijskie polegały na rozwiązaniu zadań testowych – 60 zadań oraz wykonaniu trzech zadań praktycznych. Na wyróżnienie zasłużyła uczennica Sylwia Galicka, która wśród dwudziestu trzech uczestników zajęła szóste miejsce.

Ogromny sukces osiągnęła Laura Chudecka, która pokonała wszystkich rywali, zajmując I miejsce w swoim bloku. Tym samym uczennica klasy III h/ak dostała się do finału, w którym może wygrać m.in. indeks na wymarzoną uczelnię.

„Rangi wydarzeniu dodała obecność wiceministra rolnictwa Jacka Boguckiego oraz marszałka województwa podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (…) Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.”

http://www.agropolska.pl/olimpiada/

Tekst: K. Zaskowska