IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w ACE

25 lutego 2016 r. już po raz kolejny w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego rozstrzygnięto konkurs znajomości historii oraz kultury krajów, w których językiem urzędowym jest język angielski. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli okazję zbadać poziom swojej wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz zawalczyć o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromną popularnością, gdyż uczestniczyło w niej 30 uczniów z pobliskich szkół w tym uczniowie z Gimnazjum w Raczkach, Gimnazjum w Płaskiej, Gimnazjum nr 3 w Augustowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie oraz Technikum nr 1 w Augustowie - organizatora konkursu.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce-DariaTrocka (II LiceumOgólnokształcące w Augustowie)
II miejsce – Gabriela Kleczkowska (Gimnazjum nr 3 w Augustowie)
III miejsce- Małgorzata Kulik (Gimnazjum nr 3 w Augustowie)
IV miejsce- Sara Sewastynowicz (Augustowskie Centrum Edukacyjne)
V miejsce- Patrycja Matyskieła (Augustowskie Centrum Edukacyjne)
VI miejsce – Sylwia Lipińska (II Liceum Ogólnokształcące), Mateusz Łazarski (ACE), Patryk Kwiatkowski (Gimnazjum w Raczkach), Marek Stankiewicz (Gimnazjum w Raczkach), Justyna Morgownik ( I Liceum Ogólnokształcące).

Uczestnicy IX edycji konkursu wykazali się ogromną wiedzą na temat takich państw jak Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Australia, Nowa Zelandia. Na uczniów biorących udział w konkursie czekały liczne atrakcje, w tym koncert anglojęzycznych piosenek w wykonaniu uczennic ACE, słodki poczęstunek oraz zdjęcia w fotobudce wykonanej przez uczniów ACE.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy i cenne nagrody w tym akcesoria i sprzęt foto, książki oraz gadżety językowe.

Gratulujemy zarówno wszystkim uczestnikom, jak i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej jubileuszowej edycji w 2017 r.

Chcemy szczególnie podziękować uczennicom klasy 3 technik usług gastronomicznych, które zadbały o oprawę gastronomiczną konkursu, uczennicom klasy 3 hd za część organizacyjną oraz uczniom klasy 3 if za pomoc techniczną.

Organizatorzy konkursu: Bogusława Zawieja, Patrycja Sieńko, Halina Buczyńska

Tekst: Patrycja Sieńko